Castle Mango

Okane ga Nai

Takanashi Akira Hen

Pulse

Out of Control

What Does the Fox Say

Haru wo Daiteita Alive

Super Lovers

Oh Yeah Baby

25 NİSAN SALI

Castle Mango 0-1-2-3
(Çeviri: Shizu Düzenleme: Chi)

At the End of the Road 31
(Çeviri: Yankami Düzenleme: Worless)

Koi Nanka Shitakunai 8-8.5 [SON]
(Çeviri: Shinkaron Düzenleme: Willjace)

Ten Count 38
(Çeviri: Shinkaron Düzenleme: Willjace)

 


23 NİSAN PAZAR

 

Merhaba Değerli Takipçiler,

Neler Oluyor Hayatta şarkısının neşeli melodisiyle can eriği tadında bir güne uyandım. Uzun zamandır böyle sevinçli bir şekilde uyanmamıştım sanırım. Yatakta beş on dakika kadar tembellik yapmaya da başladım. Gün ışığı, çiçek motiflerinin yoğun olarak işlendiği açık renk perdemden vurmuştu yüzüme.

Küsüp gittiğini sandığım kuşların, özellikle de kırlangıçların melodisini dinlemek keyfimi yerine getirdi. Yatak keyfime son verip, günlük rutinim haline gelen balkondaki yüksek pencereye yuva yapan kuşu ve kuşun yavrularını kontrol ettim. Hayvanlar, farklı maceralar için yuvalarından ayrılmıştı. Yuvadan ayrılan kuşların yaşayacağı macerayı düşünerek, biraz fazla iyimser gülümsememi taktım yüzüme. Güneş ışığı, kuş sesi, yeniden uyanan doğanın farklı renkleriyle içimdeki heyecan arttı. Canlandırıcı suyun yüzüme çarpan damlalarıyla kendime biraz daha geldim. Akşam yediğim yemekler, çoktan karışmıştı bedenime. Şöyle mükellef bir kahvaltı hazırladım kendime ve evdekilere.

Takvime gözüm ilişti, bugün yirmi üç nisandı. Demek ki, içimdeki çocuk oynamak, sevinmek, coşmak, özgürleşmek istiyordu. Çok uzun zamandır ihmal edilen benliğimin çocuk tarafı, gizlendiği yerden başını çıkarmış ve mutluluğu içime dolduruvermişti. Kahvaltıdan sonra, bulunduğum yerdeki stadyuma gittim. Ne öğretmenleri ne de eğlenmek için gelen çocukları gördüm stadyumda. Keyfimi bozmamamı söyledi içimdeki çocuk. Açık havada birkaç tur attım. Neşeliydim ya, döndüm eve, hazırlandım. Havanın rüzgarına aldırmadan, İskenderun'a gitmeye karar verdim. Bahar günümü değerlendirip, denizin mavisini ve tuzlu kokusunu da içime çekmeliydim.

Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuktan sonra, attım kendimi sahile. Hırçın deniz, sahildeki kayaları dövüyordu. Kayalar, ya akşamdan kalmaydı ya da denizi başkalarıyla aldatmıştı! Belki de denizin her zamanki haliydi bu durum. Gülümsedim, tuzlu su kokusunu içime çektim. İnsanlar ve yanlarında getirdikleri değişik türdeki köpekler de sahilin tadını çıkarıyordu.

Sahilde yürüyüş ve denizin baş döndüren kokusu beni acıktırdı. Çay bahçesinin birine oturup sıcacık ve bol şekerli bir kahve ısmarladım kendime. Yanında da çok ama çok sevdiğim peynirli bir tost geldi. Tostun ve kahvenin tadını çıkarta çıkarta bir saat kadar oyalandım. Alışveriş çılgınlığıyla bu güzel günü mahvetmek istemiyordum. Kuzenimi aradım, gelip beni aldı, biraz daha dolaştık İskenderun'u. Denize girmek isterdim ama cesaret edemedim o rüzgarda ve soğuk havada.

Benim haylaz hayvanların keyfi yerinde, daha önce iletişimde olduğum bir satıcıdan da beş yüz tane solucan aldım. Kompost, gübre, evde mantar yetiştiriciliği gibi sohbetlerimiz oldu satıcıyla. Saatin geç olduğunu fark etmemle beraber arabaya binmem uzun sürmedi. Eve gelince, yeni aldığım solucanları da diğerlerinin içine koydum. Bu işten ciddi ciddi hoşlandığımı da fark ettim.

Yirmi üç nisanın eğlencesini de böyle tamamladım kendimce. Güneş ışığı, rüzgar, yeşillik, kuş sesleri, doğanın kendine has renkleri beni mutlu etmeye yetti. Doğayı kirleten, çevreye zarar veren, manyaklığın sınırına ulaşmış kişileri göz ardı edersek eğer, içimizdeki çocuğun bizi coşturması devam edip gider. Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle!


Yagami


Koi Nanka Shitakunai 6-7-7.5
(Çeviri: Becca & Shinkaron Düzenleme: Willjace)

What Does the Fox Say 61-65
(Çeviri: Susano'o Düzenleme: Worless)

Finder Series 53.9
(Çeviri: Shizu Düzenleme: Willjace)

 


 

21 NİSAN CUMA

Out of Control 44-45-46
(Çeviri: Blondie Düzenleme: Willjace)

Hidoku Shinaide - Takanashi Akira Hen 5
(Çeviri: Sebastian Düzenleme: Willjace)

Takanashi Akira Hen dj - Ecchi
(Çeviri: Sebastian Düzenleme: Willjace)

Pulse 26-27-27.5
(Çeviri: Susano'o Düzenleme: Worless)

Tadaima, Okaeri 6
(Çeviri: Yankami Düzenleme: Willjace)

Citrus 24-Ekstra
(Çeviri: Shinkaron Düzenleme: Willjace)

 


 

18 NİSAN SALI

Koi Nanka Shitakunai 3-4-5
(Çeviri: Becca Düzenleme: Willjace)

Okane ga Nai Ekstra 1-2
(Çeviri: Blondie Düzenleme: Willjace)

Haru wo Daiteita Alive 7
(Çeviri: Blondie Düzenleme: Zeze)

At the End of the Road 30
(Çeviri: Yankami Düzenleme: Worless)

Pulse 23-24-25
(Çeviri: Susano'o Düzenleme: Worless)

What Does the Fox Say 56-60
(Çeviri: Susano'o Düzenleme: Worless)

Love Stage 33+Ekstra [SON]
(Çeviri: Blondie Düzenleme: Willjace)

19 Tian 197
(Çeviri: Shinkaron Düzenleme: Zeze)

Çok Yakında