Out of Control

Pulse

At the End of the Road

What Does the Fox Say

Innocent

Sunshine & Bright Stars

Super Lovers

Fluttering Feelings

Oh Yeah Baby

23 OCAK PAZARTESİ

At the End of the Road 12-13
(Çeviri: Yankami Düzenleme: Worless)

Out of Control 11-12
(Çeviri: Blondie Düzenleme: Willjace)

 


22 OCAK PAZAR

Merhaba HF ailesi.

Çok uzun bir süredir ortalıklarda olmadığım gibi güncel yazısı yazdığımı da hatırlamıyorum. Shin'le bile nadiren yazıştığımdan buraları zar zor takip ediyordum. Gerçi ona haber uçurmuştum, bir şeylerin ucundan tutmak isterim diye ama çalışkan editörlerimiz var sağ olsunlar. Kendim yapmaktansa onların ellerinden çıkacak sayfaları okumak daha zevkli olduğundan, ben de sevdiğim serileri siz okuyucular gibi köşemden bekler oldum.

Bir süredir yaptığım işleri yarım bırakma, son güne atma, hiç yapmayıp yataktan yirmi dört saat çıkmama gibi huylar edinmiştim. Bunları tembelliğime vuruyordum ama artık 'burama geldi' diyecek noktaya geldim. Final projelerimin bile hepsi son güne sıkışmıştı. Ben de gittim, kendime bir güzel psikiyatri randevusu aldım. Sende atalet mi atalante mi ne var dedi, bu depresyona da sokarmış, hayattan kopma noktasına da getirirmiş. Vitamin gibi bir hap verdi ama işin özünde spor yapıp, sorumluluklarımı anında yerine getirerek bunu alışkanlık edinmemi söyledi.

Bir adım atmış olmanın verdiği özgüvenden mi yoksa doktorun dediklerini uygulamamdan mı bilmiyorum, "hayat ne güzel, değerini bilmem gerek" diye gezer oldum. Bunun yanında bir de hayvanlara takmış bulundum, aslında yazımızın asıl konusu onlar. Artık sahneyi tatlış bir köpeğe, minnoş bir kediye bırakıyorum.

Arkadaş edinmekte zorluk çektiğimden ve tanıdığım herkese uzak olduğumdan kendimi eve kapanmış hissediyordum. Ben de dedimki neden benim bir kedim olmasın? Hemen girdim sahiplendirme sitelerine ve tutulduğum bir minnoş uğruna Beylikdüzü'nden Ataşehir'e gittim. Aldığım zamanlarda yedi yüz gram olan yavrucak şimdilerde üç kilo, elimde büyüdüğünden mi bilmiyorum gerçekten bir çocuk sahibi olmuş gibi hissediyorum. Öyle ki geçenlerde eniştem tespihi ile kedimin suratına vurduğunda onu dövmekle tehdit ettim, evden bile kovacaktım neredeyse. Sonra bir baktım ben buna kaptırmış gitmişim...

Sokakta yürürken daha önce hiç dikkatimi çekmeyen sokak hayvanlarına üzülür oldum, elimden geldiğince kendi kedimin mamasını onlarla paylaştım. Ablam köpekçikleri her gördüğünde onlara birkaç aç-bitir alıp, benim karnımı doyuran on salamın bir köpek için tek dilim olduğunu gördüğümden beri şoktayım, karınlarını güzelce doyurdu. Bir baktım daha duyarlı hale gelmişim. Yardım kampanyalarına da katılmak isterdim ama aileden gelen bir gelirim olmadığı için elimden bu kadarcık geliyor maalesef, yine de o kampanyaları da takip etmekten kendimi alıkoyamıyorum.
Facebookta 'Haysev' sayfası var. Her gün onlarca kedi-köpek için bir yuva aranıyor. Oraya bakmaya bile gerek yok, eminim herkesin mahallesinde aç kalmış, bu havalarda büyümeden ölecek bir sürü yavru kediler, yetişkin diğer hayvanlar vardır. Benim gibi o kadar uzağa bakmanıza bile gerek yok.

Normalde kedi insanı da değilimdir, sadece bakımı daha kolay olduğundan tercih ettim. Siz de olaki bakımını dert edenlerdenseniz bir kedi sahiplenirseniz, en olmadı sokağınızdaki aç yavrucukları arada bir doyurup sularını eksik etmezseniz ne harika olurdu.

Karı çok seven biri olarak, kar yağmasın istiyorum çünkü hayvanların aç karınla soğuk havalarda yirmi dört saati çıkaramadığını yeni öğrendim... Evsiz kalmış zor durumdaki insanları düşünmek bile istemiyorum.

Siz bunlara sıkıcı, ne iyilik timsali bir yazı, bundan bizlere ne diyebilirsiniz elbette ama ben birilerine ulaşabilmiş olmayı en azından umut ediyorum. Eminim siz de birkaç kez bakıp, bu durumları kurcaladıktan sonra kendinizi bakmaktan alamayacaksınız.

Ha bir de sadece kedi köpek mi diyebilirsiniz, bunlar sadece sokak hayvanı olduğu için belirtmek istedim. Olur da biriniz kedi-köpek sahiplenmek ister, ne yapacaklarını bilemezlerse forumdan bana ulaşabilirler.

Çok konuşmuş ama aynı şeyleri tekrar etmiş hissettiğimden bu yazıyı da burada noktalıyorum. Umarım başka bir sefer daha iç açıcı konularda buluşuruz!

Keyifli okumalar.

Ririchi


Legend of the Galactic Heroes 73-74-75
(Çeviri: Susano'o Kodlama: Shinkaron Karaoke: Nereus)

At the End of the Road 10-11
(Çeviri: Yankami Düzenleme: Worless)

Out of Control 9-10
(Çeviri: Blondie Düzenleme: Willjace)

Citrus 18
(Çeviri & Düzenleme: Shinkaron)

Innocent 37-38
(Çeviri: Susano'o Düzenleme: Shinkaron)

Koisuru Boukun Cilt 10 Ekstra
(Çeviri: Yankami Düzenleme: Zeze Temizleme: Willjace)

Love/Death 12-13-Ekstra [SON]
(Çeviri: Shinkaron Düzenleme: Ririchi)

 


 

21 OCAK CUMARTESİ

Super Lovers II - 2
(Çeviri: Blondie Kodlama: Shinkaron Karaoke: Nereus)

At the End of the Road 8-9
(Çeviri: Yankami Düzenleme: Worless)

Pulse 8-9-10
(Çeviri: Shinkaron Düzenleme: Worless)

Tadaima, Okaeri 2
(Çeviri: Yankami Düzenleme: Willjace)

 


 

20 OCAK CUMA

At the End of the Road 7
(Çeviri: Yankami Düzenleme: Worless)

Pulse 6-7
(Çeviri: Shinkaron Düzenleme: Worless)

Koisuru Boukun 54
(Çeviri: Yankami Düzenleme: Zeze Temizleme: Willjace)

 

 

 

 

Çok Yakında