Oh Yeah Baby

22 HAZİRAN CUMA

Gunjou 31
(Çeviri: Shinkaron Düzenleme: Zeze)

19 Tian 246
(Çeviri: Shinkaron Düzenleme: Zeze)

* Haziran ayı güncellemelerine buradan ulaşabilirsiniz.


21 HAZİRAN PERŞEMBE


Merhaba değerli takipçiler,

"Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz." Yoğunluktan yazamadım uzun zamandır bir şeyler. İlk boşlukta alıverdim elime kağıt ve kalemi. Yazı işiyle uzun zaman uğraşmayınca birkaç satır yazmak bile zorluyor.

Mayıs ortasında kuzenimin ayarladığı işe başladım. İş öyle yorucu ve yoğundu ki mangalardan uzaklaşıverdim. Eğitimini almadığım bir işte çalışmaya başlamak çok zorluyor insanı. Doğal gaz boruları döşeyen bir şirkette geçici olarak çalışmaya başlamak, benim için farklı bir deneyim oldu açıkçası. Mayıs on birde girişimi yaptılar, on ikisinde de hiçbir şey bilmeden işe başladım.

İşi öğrenmem için kasıntı ve mikrop birini şefim olarak belirlediler. İlk günden beri bu pislikle uyuşamadım bir türlü. İki hafta boyunca çekmediğim sıkıntı kalmadı. İşi öğrenmek için çok zorlandım. Çalışma sahasında sürekli hareket halindeydim. Yapılan işler ilk zamanlarda hafızama kazınmasa da aradan belirli bir süre geçtikten sonra alışmaya başladım. Doğal gaz borularının döşeneceği kanalın kazılması, kanal kazılmadan önce saha incelemesi, asfalt olan yolların asfalt kesici bir aletle kesilmesi, boruların kontrolü gibi stabil işleri göre göre öğrendim bir şeyler. Öğrenirken de çok zorlandım açıkçası. Belki de zorlanma nedenim, başımda bulunan mikroptan da kaynaklanıyordu. İş görüşmesini benle yapan mühendis de pek çok belge gönderdi okumam ve incelemem için. Bana yabancı olan o çalışmaları da anlamakta çok zorlandım. Yabancısı olduğum pek çok terimi internette araştırdım. İşleri öğrenmeye çalışırken senle dalga geçen ve sana kendini değersiz hissettiren şerefsizlerin soktuğu lafları duymak da işin en sıkıntılı tarafı oldu benim için.

Hem özel şirkette çalışmam hem de işin geçici olması, çalışma saatlerini ve günlerini fazlalaştırıyor. Çalışanlar sabah sekizde kazı yapılacak alanda oluyor. Akşamın yedi otuzuna doğru da çalışma bitiyor genelde. Kimi zaman işin uzadığı da oluyor tabii ki. Ayda sadece iki gün de tatil veriyorlar. Bulunduğum yerle işe başladığım yerin arası seksen bir kilometre. Sabah altı otuz gibi evden çıkıp akşam dokuz çeyrek gibi eve dönmem çok yıprattı beni. Yorgun bir şekilde eve geldiğim zaman yemek bile yemeden yatıyorum genelde. Bu yoğun tempoda bırakın manga okumayı düzgün şekilde internete bile giremedim ilk zamanlar.

Oflaya puflaya gidip gelerek alıştım sanırım bir şekilde. İş hem yorucu hem de kazalara açık ne yazık ki. Özellikle de Türkiye gibi alt yapısını oturtamamış bir ülkede bu işte çalışmak daha da sıkıntılı oluyor. Doğal gaz kanalı kazılırken tesisatlara çoğu zaman hasar veriliyor. Özellikle de su ve elektrik tesisatları yan yana olunca çok tehlikeli oluyor. Kaç kez koptu binalara giden elektrik kabloları. Aynı anda su borularını da patlatırsan potansiyel ölüm tehlikesi var.
Güvenliği hiçe sayan vurdumduymaz insanları da eklersek bu tehlikelere...

İşe başlamadan önce saçlarımı uzatmıştım. Sözde at kuyruğu şeklinde bağlayacaktım. İş esnasında güneş ışınlarına sabahtan akşama kadar maruz kalınca bir hafta dayanabildim uzun saça!

Şirket beni erkenden şutlamazsa çalışacağım birkaç aylık süre bana yeni deneyimler kazandıracak. Çalıştığım şirket özgeçmişimde yer alırsa belki farklı şehirlerde de doğal gazda çalışma işi bulabilirim. İşlerim düzene girsin de sitedeki manga kontrollerine ivedi şekilde yardım edeyim. Değerli Shinkaron'un üstünden belirli bir yükü alsam bile kârdır. Sağlığım bozulmadan çalışabilirim umarım. Çok da zorlanırsam çıkarım, yapacak bir şey yok. Ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim tüm emekleri için. Başka yazıda görüşmek dileğiyle.

Yagami


After Morning Love 4
(Çeviri:
Blondie Düzenleme: Willjace)

Sore ga Kimi ni Naru 6
(Çeviri:
Shinkaron Düzenleme: Zeze)

Hanakoi Tsurane 13
(Çeviri:
Yankami Düzenleme: Willjace)

Citrus Comic Anthology - Ear-nimal Pandemic
(Çeviri:
Shinkaron Düzenleme: Willjace)

A Guy Like You 64-65
(Çeviri: Abby Düzenleme: Scarlett & Willjace)

Bagjwi Sayug Ekstra 7-8
(Çeviri:
Shinkaron Düzenleme: Zeze)

Housekiiro No Koi - Helter Skelter
(Çeviri:
Susano'o Düzenleme: Zeze)

* Haziran ayı güncellemelerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Duyuru Köşesi

Devam eden serileri aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Mega

Eski serileri aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Torrent

Yakın zamanda tamamlanan serileri aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Mega